Skal du se VM? Her er sendeplanen!

Skal du se VM? Her er sendeplanen!

Hvis du ikke har planer om at rejse til Rusland under det kommende VM, så kommer du selvfølgelig til at bruge en del til foran fjernsynet i juni måned. Her får du sendeplanen for VM 2018, så du kan se hvornår de vigtigste kampe bliver spillet!

Runde 1

Torsdag 14. juni
Kl. 17:00RuslandRusland - Saudi ArabienSaudiarabienGruppe ATV2
Fredag 15. juni
Kl. 14:00Egypten Egypten - Uruguay UruguayGruppe ADR1
Kl. 17:00MarockoMarokko - IranIranGruppe BTV2
Kl. 20:00PortugalPortugal - SpanienSpanienGruppe BTV2
Lørdag 16. juni
Kl. 12:00FrankrigFrankrig - AustralienAustralienGruppe CTV2
Kl. 15:00ArgentinaArgentina - IslandIslandGruppe DTV2
Kl. 18:00PeruPeru - DanmarkDanmarkGruppe CDR1
Kl. 21:00KroatienKroatien - NigeriaNigeriaGruppe CDR1
Søndag 17. juni
Kl. 14:00Costa RicaCosta Rica - SerbienSerbienGruppe EDR1
Kl. 17:00TysklandTyskland - MexicoMexikoGruppe FDR1
Kl. 20:00BrasilienBrasilien - SchweizSchweizGruppe ETV2
Mandag 18. juni
Kl. 14:00ColombiaSverige - SydkoreaSydkoreaGruppe FTV2
Kl. 17:00BelgienBelgien - PanamaPanamaGruppe GTV2
Kl. 20:00TunisienTunesien - EnglandEnglandGruppe GDR1

Runde 2

Tirsdag 19. juni
Kl. 14:00ColombiaColombia - JapanJapanGruppe HDR1
Kl. 17:00PolenPolen - SenegalSenegalGruppe HTV2
Kl. 20:00RuslandRusland - EgyptenEgyptenGruppe ATV2
Onsdag 20. juni
Kl. 14:00PortugalPortugal - MarokkoMarockoGruppe BTV2
Kl. 17:00UruguayUruguay - Saudi ArabienSaudiarabienGruppe ADR1
Kl. 20:00IranIran - SpanienSpanienGruppe BDR1
Torsdag 21. juni
Kl. 14:00DanmarkDanmark - AustralienAustralienGruppe CDR1
Kl. 17:00FrankrigFrankrig - PeruPeruGruppe CDR1
Kl. 20:00ArgentinaArgentina - KroatienKroatienGruppe DDR1
Fredag 22. juni
Kl. 14:00BrasilienBrasilien - Costa RicaCosta RicaGruppe ETV2
Kl. 17:00NigeriaNigeria - IslandIslandGruppe DTV2
Kl. 20:00SerbienSerbien - SchweizSchweizGruppe ETV2
Lørdag 23. juni
Kl. 14:00BelgienBelgien - TunesienTunisienGruppe GTV2
Kl. 17:00SydkoreaSydkorea - MexicoMexicoGruppe FDR1
Kl. 20:00TysklandTyskland - SverigeSverigeGruppe FDR1
Søndag 24. juni
Kl. 14:00EnglandEngland - PanamaPanamaGruppe GTV2
Kl. 17:00JapanJapan - SenegalSenegalGruppe HDR1
Kl. 20:00PolenPolen - ColombiaColombiaGruppe HDR1

Runde 3

Mandag 25. juni
Kl. 16:00SaudiarabienSaudi Arabien - EgyptenEgyptenGruppe ADR1
Kl. 16:00UruguayUruguay - RuslandRuslandGruppe ADR1
Kl. 20:00SpanienSpanien - MarokkoMarockoGruppe BTV2
Kl. 20:00IranIran - PortugalPortugalGruppe BTV2
Tirsdag 26. juni
Kl. 16:00DanmarkDanmark - FrankrigFrankrigGruppe CTV2
Kl. 16:00AustralienAustralien - PeruPeruGruppe CTV2
Kl. 20:00NigeriaNigeria - ArgentinaArgentinaGruppe DDR1
Kl. 20:00IslandIsland - KroatienKroatienGruppe DDR1
Onsdag 27. juni
Kl. 16:00SydkoreaSydkorea - TysklandTysklandGruppe FTV2
Kl. 16:00MexikoMexico - SverigeSverigeGruppe FTV2
Kl. 20:00SerbienSerbien - BrasilienBrasilienGruppe EDR1
Kl. 20:00SchweizSchweiz - Costa RicaCosta RicaGruppe EDR1
Torsdag 28. juni
Kl. 16:00JapanJapan - PolenPolenGruppe HDR1
Kl. 16:00SenegalSenegal - ColombiaColombiaGruppe HDR1
Kl. 20:00EnglandEngland - BelgienBelgienGruppe GTV2
Kl. 20:00PanamaPanama - TunesienTunisienGruppe GTV2
Del indlæg:

Kommentér indlæg